• DOLAR 00:13
    6.1305 (0.21)
  • EURO 00:13
    6.6634 (0.36)
  • ALTIN 00:06
    324.214 (0.67)

Palu Ailesi | Palu Ailesi İfadeleri Ortaya Çıktı, Son Durum Ne Oldu?

10 ay önce eklendi
9 dakika 5 saniyede okuyabilirsiniz
Palu Ailesi, Müge Anlı'da gelmiş geçmiş en farklı olay diyebiliriz. İnsanın kanını donduran bu tuhaf aile ile ilgili, 'kasten öldürme' suçlamasıyla bütün aile fertleri gözaltına alındı. Bütün olan olaylardan sonra Palu ailesinin ifadeleri ortaya çıktı. Şimdi onlara bir göz atalım...  

Palu Ailesi Kimdi, Hatırlayalım...

Palu Ailesi | Palu Ailesi İfadeleri Ortaya Çıktı, Son Durum Ne Oldu?

Palu Ailesi

Palu Ailesi | Palu Ailesi İfadeleri Ortaya Çıktı, Son Durum Ne Oldu?


KOCAELİ'nin Körfez ilçesinde, 11 yıl önce, Meryem Tahnal (35) ve kızı Melike'nin (8) kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Palu ailesinin 6 üyesinin yargılanmasına başlandı. Mahkemede sürekli cinler ve perilerle ilgili ifadeler kullanılması mahkeme başkanının da tepkisine neden oldu. İşte Palu Ailesi’nin mahkemede verdiği şoke eden ifadeler…
 

Tuncer Ustael'in Savunması

Palu Ailesi | Palu Ailesi İfadeleri Ortaya Çıktı, Son Durum Ne Oldu?

Olayla ilgili yaptığı savunmasında Meryem Tanhal'ın ölümünden faydalanarak banka ve kredi kartlarını kullanmadığını dile getiren Tuncer Ustael, "Ben bu olaylardan önce İstanbul'da yaşıyordum. Eşinden ayrılan Meryem'in yakınlarının bana karşı tehditleri oldu. Bu şahıslar tarafından çocuğum kaçırıldı. Çocuğumu bulduğumda kafasında ve kalçasında şırınga izleri vardı. Ben de bunlardan çekinerek Havva Palu'nun evine taşındım. Biz burada da tehditler almaya başladık. Bizi tehdit eden Meryem'in eşinin yakınları yaşadığımız evin çatısında gördük. Bizim daha sonra arabada yaşamamızın sebebi budur, başka bir sebebi yoktur. Benim cin ve benzeri şeylere karşı inancım ve korkum yok. Kesinlikle Meryem Tanhal'ı biz öldürmedik. Olayın olduğu gece ben uyuyordum. Beni uyandırdılar, Meryem'in tuvalete gidip gelmediğini söylediler. Ben Sulh Ceza hakimliğinde ve emniyette Havva, Meryem'in cesedini buldu demiştim. Bu ifademi bana emniyette zorla söylettiler. 19 Kasım 2008'de ben Meryem'in maaşını çekip, kendisine verdim. Katlarını kaybolduktan sonra hiç kullanmadım. O gece tuvalete çıkmış, geri dönemmiş. Bir daha da Meryem'i görmedim. Ben Meryem'e bir tokat atmış dahi değilim, kocası ölünce onlara ben baktım korudum. Çocuklarına baktım, yemedim yedirdim" dedi.

Hava Palu'nun Savunması

Palu Ailesi | Palu Ailesi İfadeleri Ortaya Çıktı, Son Durum Ne Oldu?

Olayla hiçbir ilgisinin olmadığını ve daha önceden Meryem Tanhal'ı hiçbir şekilde darp etmediğini iddia eden Tuncer Ustael'in ardından davada tutuklu yargılanan Havva Palu'nun savunması dinlenildi. Meryem Talhal'ın annesi olan Havva Palu yatığı savunmasında kızının eşinden ayrılması sonrasında kendilerinin evine geldiğini ve bir süre sonra damadı Tuncer Ustael'in ve eşi Emine Ustael'in de evlerine gelerek yanlarına yerleştiğini söyledi. Aynı evde yaşamaya başlamaları sonrasında Tuncer Ustael tarafından cinler ile korkutulduklarını ve onun verdiği talimatları yerine getirdiklerini iddia etti. Körfez'de yaşadıkları evde kendilerini ayrı odalarda tutan Tuncer Ustael'in tüm maaş ve banka kartlarını ellerinden aldığını belirtti. Tuncer Ustael'in kendilerini tehdit eden kızının eşinin ailesinden koruyacağını iddia ettiğini ve bilgi sızdırdığını iddia ederek sürekli Meryem Tanhal'ı dövdüğünü iddia etti.

İSA PALU: ABLAM GÖMÜLÜRKEN ÜZERİNE TOPRAK ATTIM

Palu Ailesi | Palu Ailesi İfadeleri Ortaya Çıktı, Son Durum Ne Oldu?

Öldürülen Meryem Tahnal'ın kardeşi İsa Palu ise "Annemin verdiği ifadeye katılıyorum. Her şey annemin anlattığı gibi oldu. Maktul gömülürken ben de oradaydım. Üzerine toprak attım. Meryem kış ayazında dışarıda da yatıyordu. Biz arabada yatarken o dışarıda yatıyordu. Öldüğünde Tuncer'in isteği ile karakola gidip kaybolduğunu söyledik. Ben kardeşim Meryem'e hiç vurmadım. Sadece Tuncer kendisine vurmuştur. Aç bırakma iddiası doğrudur. Ölüm anında ben de oradaydım. Ablamın ölüm anında ağzından köpük gelip gelmediğini hatırlamıyorum. En son ölmeden 2-3 gün önce Tuncer ablamı darp etmişti. Sırtına ve kafasına vuruyordu. İstanbul'da kaldığımız dönemden itibaren Tuncer ablamı hep darbetti. Ablamın belirli bir hastalığı yoktu. Sadece migren olduğunu biliyordum. Tuncer, Meryem'i ölmeden önce ayağından ağaca bağlamıştı. Sanık Tuncer evimize geldikten sonra gece ve gündüz karanlık şeyler görüyorduk. Ablamı gömerken kullandığımız kazma küreği bir nalburdan satın aldık. Ablam öldükten sonra da kredi kartını Tuncer kullanıyordu. Tuncer, Meryem'i öldüreceğinden bize bahsetmedi, biz bilmiyorduk. Biz Tuncer'in, Meryem'e kötü muamelede bulunmasına karşı çıkıyorduk. Ama bize işime karışmayın diye kızıyordu" dedi.

Emine Ustael'in Savunması

Palu Ailesi | Palu Ailesi İfadeleri Ortaya Çıktı, Son Durum Ne Oldu?

Emine Ustael ise ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek, "Biz arabada yaşarken Meryem tuvalete gitmek için araçtan ayrıldı ve bir daha gelmedi. Sabaha kadar aradık, bulamadık. Ablamın kaybolması üzerine polise gittik. Ablamın eşim Tuncer tarafından darbedilip aç bırakıldığı ve öldürüldüğü iddiası gerçek dışıdır. Annem Hava, kardeşlerimden korktuğu için bu iddiaları söylüyor. Annem yalan söylüyor. Tuncer cezaevindeyken annem polise gitmedi, bu da onun yalan söylediğini gösterir" diye konuştu.

Ayşe Palu

Palu Ailesi | Palu Ailesi İfadeleri Ortaya Çıktı, Son Durum Ne Oldu?

Ayşe Palu ise "Ablam ölmeden önce çimenlikte oturuyordu. Yere yattı ve hareketsiz kaldı. Vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar vardı. Ölmeden önce bitkin ve baygındı. Arabada 2-3 ay kaldık. Eniştem sürekli ablamı darbediyordu. İstanbul'da kaldığımız dönemde de Tuncer ablam Meryem'i hep darbediyordu. Eliyle yüzüne, kafasına ve sırtına vuruyordu. Aynı dönemde ablamı aç da bırakıyordu, 2-3 günde bir yemek veriyordu. Biz engel olmak istiyorduk ama Tuncer 'Siz karışmayın' diyordu. Ablam bir gece çimenlikte otururken birden öldü. Ölmeden önce de bitkin durumdaydı. Daha sonra Tuncer'in ısrarı ile ablamı gömdüler ve karakola gidip kayıp başvurusu yaptık" diye ifade verdi.

Fatih Palu

Palu Ailesi | Palu Ailesi İfadeleri Ortaya Çıktı, Son Durum Ne Oldu?

Fatih Palu da ifadesinde, "Annem, kardeşlerim İsa ve Ayşe'nin beyanlarına katılıyorum. Ablamı darbeden Tuncer Ustael'dir. Benim ve diğer yakınlarımın herhangi bir darbetme olayı olamamıştır. Tuncer Ustael ablam Meryem'i darbediyordu, ancak sıklığını hatırlamıyorum. Ben maktulün ağaca bağlandığını görmedim. Evin çatısından bazen sesler geldiği oluyordu. Tuncer bu anlarda bizi duaya kaldırılıp, çatından ve pencerelerden uzak durmamızı istiyordu. Ölümün ardından Tuncer oturduğumuz evi başkalarına sattı, bundan bizim haberimiz sonra oldu. Evde kendi aramızda konuştuğumuzda bizi cezalandırıyordu. Tuncer cin çıkarmak için duvarları kazmamızı istedi. Biz de yaptık" diye konuştu.

Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.