• DOLAR 00:13
    7.2351 (0.08)
  • EURO 00:13
    8.5204 (0.28)
  • ALTIN 00:06
    455.741 (-5.96)

Dünyanın En Güzel 7 Kahvaltısı

6 ay önce eklendi
4 dakika 1 saniyede okuyabilirsiniz
Kahvaltı bizim için vazgeçilmez ve tadını çıkarmayı çok sevdiğimiz bir öğün.  Kahvaltımızın vazgeçilmezi sucuklu yumurta ve menemen gibi ana yemekleri zeytin, peynir, reçel ve bal gibi öğelerle süsleyip güne bomba gibi başlıyoruz. Peki diğer ülkelerde insanlar neler yiyor hiç merak ettiniz mi ?  Gelin sizinle ufak bir dünya turuna çıkalım!  İşte yer yer iştahlarınızı kabartacak dünya kahvaltıları: 

Rusya

Dünyanın En Güzel 7 Kahvaltısı

Sütlü çaya bayılan bir tek İngilizler değil, Ruslar da güne sütlü çay ile başlıyorlar. Fakat çok ilginç bir alışkanlıkları var çoğumuz için kahvaltıda deniz ürünü yemek bir çılgınlık olabilir ama Ruslar için durum çok normal. Sabah kahvaltıda havyar yemeye bayılan Ruslar kahvaltıda yediği yumurta ve lakerdalı esmer ekmekten yaptıkları “Wolga-Schnitte” isimli yemek ise sadece Rusya'da değil dünyada da popüler bir yiyecek.

İtalya

Dünyanın En Güzel 7 Kahvaltısı

İtalyanlar tembelliklerinden midir bilinmez kahvaltıya hiç özen göstermezler. Genelde kahvaltıda cappuccino ve cornetto dışında cantucci ya da biscottini tagliati adı verilen bademli bisküviler ve çeşitli marmelatları sıklıkla tüketirler. 

Almanya

Dünyanın En Güzel 7 Kahvaltısı

Almanlar da biz Türkler gibi kahvaltıda bol çeşit severler. Farklı tipte ekmek ve peynirler, yumurta, reçel, tereyağı, meyve ve yoğurt sofralarından eksik olmaz. Türk nüfusunun yüksek olduğu Almanya’da yaşayan Türkler bu benzerlikler yüzünden kahvaltı özlemi çekmezler.

Hİndistan

Dünyanın En Güzel 7 Kahvaltısı

Meyveli Hint tofusu, kavrulmuş patates ve biberiye

İspanya

Dünyanın En Güzel 7 Kahvaltısı

İspanyolların sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi: Tortilla de Patatas'dır. Yumurta, soğan ve patatesten meydana gelen bu lezzetin en büyük sırrı en kısık ateşte yavaş yavaş pişmesidir.

İngiltere

Dünyanın En Güzel 7 Kahvaltısı

Kahvaltıyı ihmal etmemeye çalışan İngilizler, Fasulye, bacon, közlenmiş domates, mantar ve kızartılmış ekmeği eksik etmezler. Bu saydıklarımızı tek bir tabağa sığdırırlar ve genelde yanında portakal suyu ya da sütlü çay içerler.

Meksika

Dünyanın En Güzel 7 Kahvaltısı

Bu adını okumakta zorlandığımız ve sucuklu yumurtaya benzeyen kahvaltı Meksika'da en çok tüketilen ve neredeyse her sofranın baş tacı; yumurta, Meksika sosisi ve acı sosla hazırlanır.

Amerika

Dünyanın En Güzel 7 Kahvaltısı

Kahvaltı alışkanlıkları İngilizlere benzeyen Amerikalılar bacon, yumurta, krem peynir, donut, domuz sosisi, meyve, yumurta, waffle, pancake ve mısır gevreği gibi bol çeşitli bir kahvaltıdan hoşlanıyorlar ve güne kahvaltının yanında filtre kahveyle başlıyorlar. 

Var mı bizim gibisi beeee

Dünyanın En Güzel 7 Kahvaltısı

Küçük tabaklara sıralanmış çeşitli peynir, yumurta, sucuk, domates, salatalık, kaymak, bal, tahin, pekmez, reçel ve pastırma..  Açık ara dünyanın en güzel ve en çeşitli kahvaltısını bizler yapıyoruz! Özellikle tatil günlerinde kahvaltı, bizi yataktan çıkarmak için çok büyük bir motivasyon haline gelebiliyor. 

Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.