• DOLAR 00:13
    5.8286 (-0.3)
  • EURO 00:13
    6.4899 (-0.39)
  • ALTIN 00:06
    277.009 (-0.91)

Dünya'nın En Büyük YouTuberı DLive'da

6 ay önce eklendi
3 dakika 20 saniyede okuyabilirsiniz
DLive, dünyanın en ünlü içerik üreticisi PewDiePie’ın özel canlı yayın platformu olacak. Küresel çapta 100 milyon abonesiyle dünyanın en büyük bağımsız içerik üreticisi olan PewDiePie’yla DLive’ın anlaşması bugüne kadar yapılmış olan en büyük canlı yayın anlaşmalarından biri. 14 Nisan tarihinden itibaren PewDiePie yalnızca DLive üzerinden haftalık yayın yapacak.

PewDiePie İlk Ayrıcalıklı Canlı Yayın Ortaklığını DLive ile Gerçekleştiriyor

Dünya'nın En Büyük YouTuberı DLive'da

Yıllar boyunca, yaratıcı kişiler içerik üreticilerini ürettikleri içerik değerinde ödüllendirmeyen geleneksel içerik platformlarında izleyici kitleleri edindiler. Bazı platformlar içerik üreticisinin gelirinin %50’sini alırken, kitlelerin hayat damarlarını tıkayarak sürdürülebilirliklerini zedelemiştir. Bu sorunu çözmek adına DLive üç ana prensip üzerine kurulu yeni bir ekosistemin öncülüğünü yapmıştır.

DLive

Dünya'nın En Büyük YouTuberı DLive'da

Bunlar şöyle:
İçerik üreticilerine ve izleyicilere yüksek değerli içerikler üretmek ve bunları desteklemek konusunda teşvik sunan veren bir ödül sistemi
Platformun ve içeriğinin merkezi olmayan mülkiyet hakları
Platform kesintisinden muafiyet.
Bu üç ilke ekseninde DLive içerik üreticileri, izleyiciler ve içerik platformları arasındaki etkileşimde devrim yaratmayı amaçlamaktadır.

PewDiePie

Dünya'nın En Büyük YouTuberı DLive'da

“PewDiePie, DLive’ın vizyonuna inanmaktadır”
“DLive’da üreticiler birbirleriyle rekabet etmektense, birbirilerini desteklemekten fayda sağlayacaklardır. Platform kesintisi olmadığından, herkese izleyiciler için en yüksek kalitede içerik üretmeye teşvik ediyoruz,” diyen Lino Network Kurucu Ortağı Wilson Wei sözlerine şöyle devam etti: “PewDiePie üreticilerin büyük emek, çaba ve zaman harcayarak ürettikleri değerlerin ateşli bir savunucusu olmuştur ve aynı zamanda DLive'ın vizyonuna inanmaktadır. Canlı yayın platformumuz bu sektörde içerik üreticilerinin temsil edilme şeklini sonsuza dek değiştirme potansiyeline sahiptir ve bizler PewDiePie’ın bu konuda öncülük etmekte bize destek sağlamasından son derece gururluyuz.”

Dünya'nın En Büyük YouTuberı DLive'da

Felix Kjellberg de, “Tekrardan düzenli olarak canlı yayın gerçekleştireceğim için heyecanlıyım! DLive, diğer yayıncıları gibi bana da gerçek bir ortakmışım gibi davrandığı için harika bir platform," dedi.

Dünya'nın En Büyük YouTuberı DLive'da

Aylık 3 milyon aktif kullanıcıyla ve 35.000 aktif yayıncıyla, DLive’a DLive.tv’nin yanı sıra Android ve iOS uygulamaları üzerinden erişilebiliyor.
Bu Pazar, yani 14 Nisan tarihinde gerçekleştireceği ilk canlı yayında PewDiePie’ı izleyebilirsiniz.
DLive, Ganimet Kutuları İle İzleyicilerine de Kazanma Şansı Veriyor

Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.