• DOLAR 00:13
    5.8011 (0.59)
  • EURO 00:13
    6.4759 (0.98)
  • ALTIN 00:06
    275.714 (-0.08)

Popüler Biri Olmanın 10 Yolu

4 gün önce eklendi
7 dakika 13 saniyede okuyabilirsiniz
Çekici olmak! Yalnızca kadınların değil, aynı zamanda erkeklerin de erişmek istediği bir mertebe! Özellikle de şu zamanda! Ama tabii öncelikle çekicilikten kastımın ne olduğunu söylemeliyim. Zira pek çok kişi için çekicilik, kusursuz dış görünüşe sahip olmak anlamına gelir. Özene bezene yaratıldığı düşünülen insanlardır; sayısız insan için çekici olanlar! Oysaki bu çekicilikten ziyade dış güzelliktir. Diğer bir deyişe; başkalarına çekicilik gibi gelen o şey aslında görünürdeki güzelliktir. Çünkü albenili, cazibeli ya da çekici olmak için yalnızca bedensel değil; ruhsal, zihinsel ve sosyal özelliklere de bakmak gerekir. İşte bu nedenle çekici olmak isteyenlerin, kavramı tek boyutlu düşünmekten vazgeçmeleri lazım.  

Kendi Tarzınızı Bulun!

Popüler Biri Olmanın 10 Yolu

Çekiciliğin tarzınızla ne kadar alakalı olduğunu anlayın. İşte bunun için kişilik özelliklerinizi düşünüp, üzerinizde nelerin daha iyi durduğunu, nasıl bir tarzı daha iyi taşıyacağınızı anlayarak, kendi stilinizi oluşturun. İnsanlar size baktığında, bilmem ne giymiş bir erkek ya da kadın değil, tarzını yansıtabilen çekici birini görsünler.

Gülümseyin!

Popüler Biri Olmanın 10 Yolu

Gülümsemek için çekici biri olmanın en basit ve en eğlenceli yoludur da diyebilirim. Hem bunun için özel bir çaba sarf etmenize de gerek yok. Yalnızca samimi olmalı ve içinizden geldiği gibi gülümsemelisiniz. Tabii bir de dişlerinizin güzel ve bakımlı olması gerekiyor. Yani umarım ihtiyacınız yoktur; ama eğer varsa da bir an önce dişlerinizin bakımını yaptırmalısınız, derim.

“Özür Dilerim” ve “Teşekkür Ederim” Cümlelerini Daha Çok Kullanın!

Popüler Biri Olmanın 10 Yolu

Bu tılsımlı cümlelere karşı daha pozitif yaklaşın. Diğer bir deyişle; “özür dilerim” ve “teşekkür ederim” sözlerini daha cömert kullanın. Minnet duyduğunuzu veya yaptığınızdan dolayı üzgün olduğunuzu dürüstçe söyleyebilmeniz, sizi daha çekici biri yapacaktır.

Yanınızda Not Defteri Taşıyın!

Popüler Biri Olmanın 10 Yolu

Daha çekici bir insan olmak mı? O halde bugünden itibaren yanınızda not defteri taşımaya başlamalısınız. Düşünsenize; çantanızdan ya da cebinizden çıkardığınız küçük not defterine bir şeyler karalıyorsunuz. Bu hem insanların size hayranlık duymasını (hakkınızda sorumluluk sahibi, meşgul, duyarlı olduğunuzu düşünecekler) hem de onlarda merak uyandırmanızı sağlayacaktır.

Kendinize Uygun Kokuyu Bulun!

Popüler Biri Olmanın 10 Yolu

Parfümünüz! Her anlamda çekici biri olmak istiyorsanız kullandığınız kokunun da fazlasıyla önemli bir faktör olduğunu bilmelisiniz. Çünkü kokunuzun doğru ya da yanlış seçilmiş olması, insanların hakkınızda nasıl düşüneceğini tahmin ettiğinizden çok daha fazla etkiliyor. Kısaca, size yakışan kokuyu bulun.

Yalnız Kalmaktan Korkmayın!

Popüler Biri Olmanın 10 Yolu

Yalnızlıktan keyif almayı öğrenin! Ama burada size sosyal olmayın demediğimi söylemeliyim. Benim üzerine basmak istediğim konu; başkalarına bağımlıymış gibi davranmamanız! Çevrenizde biri olmadığında kendinizi kötü hissetmemeniz! Ya da tek başınıza kaldığınızda hemen telefonunuza sarılmamanız! Unutmayın! Herkesin zaman zaman yalnız kalmaya ve kendisiyle vakit geçirmeye ihtiyacı vardır. Ve bunu yapabilen kişiler, diğerlerinin gözünden kesinlikle ilgi çekici kişiler olarak algılanırlar.

Her Şeyden Keyif Almasını Bilin

Popüler Biri Olmanın 10 Yolu

Bir ortama katıldığınızda, iş yerinizdeyken, arkadaşlarınızlayken ya da kısaca hala hayattayken! Sakın ola “bitse de gitsek” modunda takılmayın! Diğer bir deyişle; içinde olduğunuz andan, her zaman keyif alın. O an orada bulunmak canınızı sıkıyor olsa bile en azından bunu etrafınıza belli etmeyin. Peki, bunu nasıl mı yapacaksınız? Dilerseniz; bu yazıyı inceleyerek işe başlayabilirsiniz.

Pozitif Olun!

Popüler Biri Olmanın 10 Yolu

Daha çekici biri olmak istiyorsanız pozitif olmayı hayat tarzı haline getirmelisiniz. Sonuçta; hiç kimse negatif bakış açısına sahip insanları sevmez, öyle değil mi? İşte bu nedenle; her zaman pozitif olmaya çalışmalısınız. Kaldı ki bu yalnızca daha çekici olmanız için değil, daha başarılı ve mutlu olmanız için de gereklidir.

Yeni İlişkiler Kurmaktan Korkmayın!

Popüler Biri Olmanın 10 Yolu

Yeni ilişkiler kurmaktan korkmayın! Elinizi birine uzatmaktan, “merhaba” demekten, karşınızdaki kişinin size nasıl tepki vereceğinden ve benzeri şeylerden korkmayın. Onların da sizinle aynı düşünceler içerisinde olabileceklerini, aynı şeylerin onların aklından da geçebileceğini unutmayın. Kısacası; ilk adımı atan kişi olun. Zaten zamanla bu korkunuzu yenecek, sosyallikte sınır tanımayan “über” öz güvenli biri haline geleceksiniz.

Başarısız İnsanların Diğerlerine Çekici Gelmediğini Unutmayın!

Popüler Biri Olmanın 10 Yolu

Çekici olduğunu düşündüğünüz insanları şöyle bir gözden geçirin. İstisnasız hepsi başarılı kişilikler, öyle değil mi? Elbette, öyle! Sonuçta; başarısız biri kaç kişi için hayranlık uyandırıcı olabilir ki? İşte bu nedenle; başarılı olmak için elinizden gelen her şeyi yapın. “Ben Yaptım!” diyebilmek için şansa falan değil, yalnızca çalışmaya ve isteğe ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.